Zemgales zaļais loks

Pētera Upīša ceriņu dārzs:

 

Tikai vienreiz gadā, tas priecē savus ciemiņus, ceriņu ziedēšanas laikā. Noteikti atbrauc un iegrimsti smaržu reibonī un krāsu daudzveidībā – tā ir pasaka. Šis ceriņu stādījums ir lielākais Latvijā, kā arī viena no lielākajām ceriņu kolekcijām pasaulē. Tas iesākts veidot 1996.gadā , kā parks, sagaidot selekcionāra Pētera Upīša 100 dzimšanas dienu.

Dobele ir arī pilsēta ar senu vēsturi, kuru var apmeklēt ne tikai ceriņu ziedēšanas laikā, bet arī baudīt saldos ķiršus to ražas laikā un priecāties par zelta rudeni.

Tērvetes dabas parks:

 

Tērvetes dabas parkā ne tikai vērosim dabas ainavas, bet arī paviesosimies pie „Meža raganiņas”, iebaudīsim „Veselības tēju”, kura gatavota no pļavu un meža bagātībām. Pēc spēku atgūšanas dosimies pastaigā „Pasaku valstībā”, vērojot dabu un apmeklējot citus meža iemītniekus (Rūķu mammu – pēc izvēles), kā arī Lutausi un Rūķus.

Zaļās draudzes baznīca:

Šis arhitektūras piemineklis būvēts laika periodā no 1824.g. – 1872.g. Baznīcā ir ērģeles, kuras uzbūvētas 1862.g.- P.K.Hermaņa darbs, bet altārglezna, kura arī ir ar vēsturisku nozīmi, gleznota 1873.g. – J.Hinnera darbs. Tornī atrodas lielākais zvans Jelgavas novadā. Pie baznīcas ir 1.pasaules karā kritušo vācu karavīru kapi. 1929.g. baznīcā atklāta piemiņas plāksne kritušajiem draudzes dēliem. Fantastisks ēkas interjers.

Zaļenieku Zaļā muiža:

 

Muiža celta kā hercoga E.J.Bīrona medību rezidence. Ēka būvēta pēc dāņu arhitekta  S.Jensena projekta 1775.gadā. Ēkas stils starp baroku un klasicismu. Ēka vairākkārtīgi tirgota, sākot ar 1800.gadu. 1920.gadā tā kļūst par skolu. Arī šodien ēkā var redzēt vēsturiskos gleznojumus un arhitektūras elementus.

Stādu audzētava „Aptiekas”:

Kokaudzētava, kura ir populāra ar saviem kvalitatīvajiem stādiem un plašu to klāstu. Teritorija aizņem 12 ha platību ar 600 kokaugu nosaukumiem. Pēc izvēles varēsim nopirkt stādus savām, vai draugu vajadzībām un saimnieka pavadīti varēsim uzzināt daudz jauna stādu sagatavošanas procesā.

                                              Veiksmīgu pirkumu!

Leave a Reply